Poziomy

 

Poziom ZERO
Kurs dla osób bez doświadczenia lub dla tych, którzy pragną powtórzyć/odświeżyć sobie to, co już dawno za nimi.
Poziom ten obejmuje około pierwszych 3-4 zajęć. W tym czasie można jeszcze dołączyć bez żadnej wcześniejszej styczności z daną techniką tańca.

Poziom 1 – początkujący
Grupa dla osób, które mają za sobą maksymalne podstawy w danej technice tańca. Poziom rozpoczyna się od 4-5 zajęć danego kursu. Czas trwania i wejścia na poziom wyżej wyznaczany jest przez instruktorów danej grupy – zwykle trwa ok 2-3 miesięcy Każda grupa idzie w trochę innym trybie – wszystko zależy od uczestników.

Poziom 2 – podstawowy
Grupa dla osób, które mają za sobą podstawy oraz około 3 miesiące nauki tańca i przeszły przez poziom 0 oraz 1. Czas trwania poziomu danego kursu wyznaczany jest przez instruktora – zwykle trwa ok 3 mies.Kończąc poziom 2 kursant powinien mieć za sobą co najmniej 6 mies doświadczenia związanego z daną techniką tańca.

Poziom 3 – podstawowy wyższy
Uczestnik zajęć podstawowych wyższych powinien swobodnie poruszać się w danej technice tańca przy użyciu podstawowych i najważniejszych kroków, ruchów oraz kombinacji.
Osoba dołączająca do poziomu 3 powinna ukończyć trzy wcześniejsze, czyli mieć za sobą co najmniej pół roku doświadczenia w danej technice tańca.
Czas trwania poziomu danego kursu wyznaczany jest przez instruktora – zwykle trwa ok 6 mies.

Poziom 4 – średnio zaawansowany
Aby dołączyć do danego kursu trzeba mieć za sobą co najmniej rok doświadczenia w danej technice tańca. Należy swobodnie poruszać się w wybranej technice oraz znać wyznaczone przez konkretną technikę figury, przejścia oraz ruchy ciała.
Czas trwania poziomu danego kursu wyznaczany jest przez instruktora – zwykle trwa ok 6 mies.

Poziom 5 – średnio zaawansowany wyższy
Aby dołączyć do kursu należy mieć za sobą co najmniej 1,5 roku doświadczenia w danej technice tańca. Należy swobodnie poruszać się w danej technice tańca oraz znać wyznaczone przez daną technikę przejścia, figury, ruch ciała i inne.
Czas trwania poziomu danego kursu wyznaczany jest przez instruktora – grupa wejdzie na poziom wyższy w momencie, kiedy instruktor uzna, że uczestnicy są na na prawdę wysokim poziomie w wybranej technice tańca.
Kończąc kurs na poziomie 5 grupa powinna być po minimum dwóch latach edukacji w danej technice.

Poziom 6 – zaawansowany
Najwyższy poziom grupy. Aby dołączyć do grupy trzeba mieć pozwolenie instruktora. Należy mieć za sobą bardzo duże doświadczenie w danej technice, świadomość ciała oraz muzyki. Uczestnik powinien wykazywać umiejętności obserwacji oraz samodyscypliny.

Poziom OPEN
Grupa otwarta dla każdego. Najczęściej grupy solowe.
Zawsze można dołączyć i spróbować swoich sił.

 

ABY DOŁĄCZYĆ DO POZIOMÓW WYŻSZYCH NIŻ “ZERO”  NALEŻY WCZEŚNIEJ SKONSULTOWAĆ SIĘ Z NAMI LUB INSTRUKTOREM.