Kurs Tango Argentyńskie od zera w Oye! 4 zjazdy Mar17

Share This

Kurs Tango Argentyńskie od zera w Oye! 4 zjazdy

Zapraszamy na kurs Tanga Argentyńskiego w Oye! z wspaniałą Paulina Policzkiewicz-Woźniak

PAULINA tańczy od najmłodszych lat. Ukształtował ją zarówno taniec klasyczny, jak i folklor oraz lata spędzone w Zespole Pieśni i Tańca; tańczy także flamenco, salsę, uwielbia lindy hop.
Z tangiem zetknęła się za granicą, najpierw w Paryżu, Berlinie, wreszcie w samej kolebce tanga – Buenos Aires. Jest pionierką tanga argentyńskiego w Polsce – od 20 lat nieprzerwanie tańczy, uczy tanga i je popularyzuje. Organizuje warsztaty, pokazy zagranicznych artystów i wydarzenia promujące tango.
W ramach stowarzyszenia Akademia Tanga Argentyńskiego tworzyła i prowadziła pierwsze milongi w Warszawie, przez wiele lat inicjowała i uczestniczyła w większości bardziej znaczących wydarzeń tangowych. Tworzyła choreografie na potrzeby teatru i filmu.
Od lat organizuje koncerty, warsztaty, festiwale, maratony i pokazy z tancerzami z Argentyny. Poprzez nauczanie tanga w innych miastach takich jak Kraków, Łódź, Wrocław, Trójmiasto, Lublin, Katowice i wiele innych przyczyniła się do rozwoju tamtejszych środowisk tangowych.
Obecnie jest tancerką, pedagogiem tańca, organizatorką życia kulturalnego oraz DJ-ką.
Na co dzień, z mężem, Jankiem Woźniakiem, tworzy nowe projekty pod nazwą Tangolada oraz aktywnie działa w Akademii Tanga Argentyńskiego na rzecz rozwoju tanga w Polsce.

KURS TANGA

Zamierzeniem zajęć tanga argentyńskiego jest pokazanie różnorodności tego tańca, który – poznając podstawowe zasady prowadzenia i podążania sami możemy tworzyć poprzez własną improwizację.
Odejdziemy więc od sztywnych układów kroków, by skupić się relacji partner-partnerka, a tym samym lepiej poznać siebie oraz nabyć świadomości ciała. Z czasem umożliwi nam to aktywny udział w wieczorach tanga zwanych milongami.
Wbrew opinii niektórych, że “tango jest trudne” staniemy się tańczącym dowodem na przeciwieństwo tej tezy.
Pod pewnym warunkiem: jeśli będziemy na zajęciach bez przymusu, na luzie, gotowi na rozpoczęcie tej wielkiej Przygody, jaką jest tango.
Uwaga!
Od tej chwili niektórzy z Was będą definiować swoje życie na <przed> tangiem i <w> tangu.

Kurs obejmuje 4 niedzielne spotkania, podczas których zapoznamy się z takimi zagadnieniami jak:
– prawa noga / lewa noga ;)
– postawa
– objęcie
– równowaga
– technika kroku
– technika obrotu
– ocho
– rytmika
– ozdobniki dla pań / dla panów
– tango – walc – milonga
– poznawanie orkiestr do tańca
– interpretacja muzyki

KIEDY I GDZIE
– 4 zjazdy (17 lutego, 17 marca, 31 marca, 7 kwietnia) o godz. 16.30 – 18.40 – 2h!!!
– Szkoła Tańca Oye! ul. Kłopotowskiego 5

CENA
– 45zł za 2h!
– Multisport/OKsystem/FitProfit + 15zł dopłaty za drugą godzinę

ZAPISY
– przez grafik na stronie www.casadeoye.pl