Crash Course Zouk od zera w Oye! Mar17

Share This

Crash Course Zouk od zera w Oye!

Zouk to brazylijski taniec. Jest zmysłową formą, która urzeka i hipnotyzuje. Narodził się w latach 80-tych ubiegłego wieku,
gdy grupa wielbicieli lambady zaczęła eksperymentować z tańcem, urozmaicać i tworzyć nowe figury. Taniec charakteryzuje się płynnymi ruchami, zwolnieniami, prowadzeniem partnerek każdą częścią ciała, dużą ilością płynnych obrotów, ruchów głową i włosami partnerek, wygięciami i pochyleniami. Tancerze Zouka tańczą do rytmu przypominającego bicie serca. Zouk to magia ruchu i głębokość relacji, która sprawia że partnerzy pływają po parkiecie.

Crash Course poprowadzi Mariusz Lewandowski !
Mariusz przebył długą drogę zanim odnalazł się w tańcu.
Ten wszechstronny sportowiec zdążył zostać instruktorem kulturystyki (trener osobisty), gdzie zdobył bardzo dobre przygotowanie pedagogiczne i ratownikiem wodnym. Uprawiał też masę innych dyscyplin. Dał się też poznać jako zawodowy cieśla i wreszcie jako świetny tancerz.

Mariusz zaczął się szkolić bardzo intensywnie w salsie, bachacie i innych technikach zwiększających świadomość ciała i wyrabiających piękny ruch taneczno-sceniczny, takich jak body movement, czy jazz. Talent i ciężka praca zaowocowały szybkim wstąpieniem do głównej grupy choreograficznej: Salsa Show.
Równocześnie jego ciepła osobowość i uczynność przysporzyły mu wielu przyjaciół także w gronie instruktorskim.

Następnie przyszedł czas na zouka, który Mariusza totalnie pochłonął. Niemal od samego początku warszawskiej historii
Zouka ten zdolny tancerz bardzo zaangażował się w ten taniec regularnie i indywidualnie trenując i wyjeżdżając na różne europejskie festiwale.

Na pierwsze sukcesy nie trzeba było długo czekać. Razem z innymi tancerzami Mariusz zaczął trenować w grupie choreograficznej Zouk Libre. Grupa zaczęła dawać regularne pokazy, łącznie z pokazem na 7 Edycji Festiwalu Salsy w listopadzie 2011, gdzie miała możliwość wystąpienia na głównej scenie festiwalu.

Z czasem Mariusz stał się tak rozpoznawalną osobą w środowisku Zouka w Polsce, zaczął jeździ po ojczyźnie dzieląc się wiedzą, ucząc i zarażając miłością do Zouka.

Zapraszamy na Crash Course od podstaw!

KIEDY I GDZIE
17 marca
godz. 14.00 – 17.00

CENA
80zł (70zł+multisport)

ZAPISY
mailowo: oyerecepcja@gmail.com